• İletişime Geçin
  • merhaba@mediarubic.com

2019 Yılında Dikkat Edilecek 8 Video Pazarlama Eğilimi

2019 yılına az kaldı. Video içeriklerin her marka tarafından tercih edilmesiyle geçen 2018 yılından sonra 2019 yılında beklenen video pazarlama eğilimlerine birlikte bakalım.

Video pazarlama hızlı hareket eden bir sektördür. Oyunun en üstünde kalmak için, yarışmadan bir adım önde olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Bu yüzden 2019'da dikkat çekmek için bir video pazarlama eğilimi trend listesi hazırladık!

Elimizde ne var görelim…

Facebook, Instagram ve Instagram TV’de Video Artır

Bu sürpriz olmamalı. Facebook'taki günlük görüşler geçen yıl 1 milyardan 8 milyara çıkmıştır. Bu arada, metin mesajları her zaman düşüş gösteriyor.
Instagram’da en son video özelliği olan Instagram TV (IGTV) birkaç ay önce lanse edildi. Instagram TV (IGTV) endüstrisinde bir yenilikçi olarak devam ederse, önümüzdeki yıl Instagram videoları yükleyen, paylaşan ve keşfeden insanlarda daha da büyük bir artış olacağını tahmin ediyoruz.

Canlı Capcanlı Video

Video Pazarlama Eğilimi ile markalar ve tüketiciler, takipçileriyle daha iyi etkileşim kurmak için canlı yayın özelliklerini kullanıyor.

Bu mecrealar; Facebook Live, İnstagram Canlı Yayın, Scope ve en güçlü aktör Youtube gibi mecrealarda yapılmaktadır.

Artık tüketiciler takip ettiği markaların anlık canlı yayınlarına katılıp merak ettiklerini sorabiliyorlar. Markanızın iletişim dili, yayın kalitesi, yayın içeriği karar verme sürecinde en büyük etkiye sebep oluyor.

Satış Ekipleri için Video Kaynakları

Video pazarlama tek bir nedenden dolayı etkilidir: Tüketiciler videoları izlemeyi sever! Video izlemek, bilgileri sindirmek için kolay bir yoldur; ve (özellikle canlı ve 360 ​​derece videolar ile), satın almayı düşündüğünüz ürünü şahsen görmek harika bir şey değil mi?

Bu nedenle, satış ekiplerinin 2019 yılında daha fazla video kaynağına ihtiyaç duyacağını tahmin ediyoruz.

Wyzowl tarafından yapılan son çalışmalara göre, insanların sadece% 4'ü bir kitap okuyarak yeni bir ürün veya hizmet hakkında bilgi almayı tercih ediyor, sadece% 5'i telefonda biriyle konuşmayı tercih ediyor ve% 44'ü de video izlemeyi tercih ediyor.

Çok Kanallı Pazarlama

Bir markanın bir video oluşturacağı, YouTube'a yükleyeceği, ellerinin tozunu aldığı ve diğer pazarlama görevlerine geri döneceği günler geride kaldı.

Çoğu tüketici farklı cihazlarda ve farklı sosyal medya platformlarında video izliyor. Video Pazarlamanın artmasının en büyük sebeplerinden biride youtuber’ların artması ve takipçilerinin onları anlak takip etmesidir.

Video Uygulamalarında Artırma

“Generation Z” nin (13-24 yaşlarındakiler) uygulamalardan daha fazlasını sevmesi görsel içeriktir. İkisini birleştirin ve markanızı yeni nesil tüketicilere ulaştırırsınız.

Instagram ve Snapchat’e girin.

Bu uygulamalar, "sahip olunması gerekenler" listesinin başında gelir. Snapchat'de her gün 10 milyar video izleniyor ve Instagram videolar sürekli videoya odaklanıyor.

Instagram, kısa bir süre önce, Snapchat hikayelerine çok benzeyen, kullanıcıların takipçileriyle kısa videolar paylaşmalarına olanak veren Instagram hikayeleri adlı yeni bir özellik başlattı.

“Bilgi ve Eğlence” Dönemi

Hayır, bu bir yazım hatası değil. Bilgi-Eğlence neredeyse pazarlama videolarının yeni bir türü gibidir. Adından da anlaşılacağı gibi, "bilgilendirici" videoların ve "eğlence" videolarının birleştirilmesidir. Bir diğeri olmadan sadece gelecekte yeterince iyi olmayacak. Tüketicilerin sunduğunuz bilgileri sindirmeleri, aynı zamanda aynı zamanda da eğlenmeleri gerekiyor. Eğlence olmadan, kullanıcılar videonuzdan uzaklaşır ve sizinle ilgili her şeyi unutacaktır.

VR “Norm” olacak

Sanal Gerçeklik, bu yıl video dünyasında büyük bir kesintiye neden oldu ve bu sadece 2019'da devam edecek gibi görünüyor. VR kulaklıkları daha erişilebilir hale geliyor ve pazarlamacılar, izleyicilerin tüm dikkatini çekmek için sürükleyici ortamdan yararlanıyor.

E-posta ve Video Ekibi

Yüzeyde, e-postalar ve videolar pazarlama düşmanı gibi görünüyor ve bazı markalar bu şekilde davranıyor, ancak aslında e-posta ve video harika bir ekip oluşturma potansiyeline sahip. Video, e- postalarınızı kısa tutmanıza ve mesajınızı almanıza olanak tanır; e-posta, videonuzu çok sayıda alakalı görüntüleyicinin önünde (posta listenizdeki kişiler) elde etmenin harika bir yoludur.

2019 yılında, daha fazla marka, e-postalarındaki metin yoğun içeriklere daha az güvenecek ve anlatacağı ifadeleri video ile müşterileriyle buluşturacaktır.

İlginizi Çekebilecek Makaleler