• İletişime Geçin
  • merhaba@mediarubic.com
sosyal medya

360 Sanal Tur ile Başarılı Oryantasyon Süreci Sunma

360 Sanal Tur ile Başarılı Oryantasyon Süreci Sunma

Yeni çalışanlarınıza mümkün olduğunca verimli bir şekilde hoş geldin demelisiniz.

Oryantasyon basit bir eğitimden çok daha fazlasıdır. İşe alım ve oryantasyon programı, çalışanların gelecekteki meslektaşları ve şirketi ile bağlantı kurmasını sağlamalıdır. 360 tur kullanarak yeni çalışanlara işyerlerinin nasıl görüneceğini, kimin odasının nerede olduğunu ve en önemlisi de kahvelerini nereden alabileceklerini gösterebilir ve onları motive edebilirsiniz. 360 oryantasyon, farklı bir çalışma ortamına geçme sürecinde çalışanların yeni işlerine verimli bir şekilde hazırlanmalarına katkıda bulunur.


Çalışanların %30’u Altı Ay Sonra İşten Ayrılır

Öte yandan çalışanları işe almak ve onlara eğitim vermek de zaman alıcı bir süreçtir. Bu nedenle oryantasyon sürecinde dikkatli olmak çok önemlidir. Oryantasyon programınız etkisiz kalırsa yeni çalışanlarınızın %30’undan fazlası muhtemelen altı ay sonra yeni bir iş aramaya başlayacaktır.


360 Deneyim

360 turda yeni çalışanlara ofis ortamı tanıtılır, yeni iş arkadaşlarıyla tanışabilecekleri ve iş sürecini deneyimleyebilecekleri yerler gösterilir. Bu şekilde, oryantasyon daha kişisel seviyeye indirgenir. Sanal turlar önceden programlanacak şekilde tasarlanmıştır, ancak çalışan bu turu istediği hızda da deneyimleyebilir.


Maliyetleri Düşürün ve Çalışan Bağlılığını Artırın

Yeni bir çalışanı çekmek ortalama yaklaşık 62 gün ve 4.500 Euro’dan fazlaya mal oluyor. 360 oryantasyon videoları adayları önceden seçmek için etkili bir araçtır, bu sayede aradığınız kişiyi bulmaya konsantre olmanızı sağlar. Buna ek olarak, araştırmalar VR deneyimlerinin sıradan bir videodan neredeyse iki kat daha fazla etkiye sahip olduğunu göstermektedir.


Şirket Kültürünüzü Görselleştirin

Bir işveren olarak markalaşmanın giderek daha önemli hale geldiğini bildiğinizi varsayıyoruz. Genç yetenekler genellikle kendilerini geliştirebilecekleri, kendileri için anlamlı pozisyonları tercih ederler. 360 tur, şirket kültürünüzü mükemmel bir şekilde aktarır ve şirketiniz için doğru kişiyi bulmanızı kolaylaştırır.


Konumdan Bağımsız Oryantasyon

Sanal tur, sadece sanal gerçeklik (VR) ile uyumluluk göstermez. 360 turları masaüstü ve dizüstü bilgisayarınızda, tabletinizde veya akıllı telefonunuzda da görüntüleyebilirsiniz. VR kulaklığınızın olup olmaması önemli değildir.


Yanlış Kişiyi İşe Alarak Yanlış Yatırım Yapmaktan Kaçının

Doğru yeteneği bulmak zor olabilir. Çalışanların şirketten ayrılmasının en yaygın nedeni oryantasyon eksikliğinin yanı sıra çalışan ile şirket arasındaki uyumsuzluktur. 360 tur tasarlarken, kurum kültürünüzün ve vizyonunuzu doğru şekilde aktarılmasına çok dikkat edilmelidir. Kişisel düzeyde iletişim kurmak, daha mantıklı seçim yapmanızda kritik rol oynar.


Veri Analizi

Yeni çalışanlar sanal turla etkileşime girebilir. Tüm etkileşimler ölçülebilirdir ve veriye dökülür. Seçimler, hız ve görüntüleme davranışı, bir adayın işe alım sürecinin bir sonraki aşamasında kullanılmak üzere veri olarak izlenebilir ve kaydedilebilir.


  1. Geliştirme

Farklı tasarım yaklaşımlarını inceleyerek hikayenizi potansiyel çalışanlarınıza anlatmak için en iyi yaklaşımı belirliyoruz. Oryantasyon sürecinizi mükemmel 360 bir deneyime dönüştürürken şirketinizin temel değerlerini koruyoruz.

  1. Çekim ve Düzenleme

Daha sonra tüm kavramları senaryolara dönüştürüyoruz. Özel 360 kameramız sayesinde kendi ofisinizde eksiksiz bir senaryo çekebiliriz. Daha sonra geliştirme ekibimiz filmi düzenler ve gerekli tüm etkileşimleri ekler.

  1. Kolay ve Paylaşılabilir Paket

Üretimimizi tamamlar tamamlamaz 360 turunuzu (oryantasyonunuzu) sizlere ulaştırabiliyoruz. Bu deneyimler birçok farklı platformda dağıtılabilir ve görüntülenebilir. PC, dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon kullanarak 360 oryantasyonu deneyimleyebilirsiniz. Üstelik VR gözlük kullanmak zorunluğu da yok!


MediaRubic Sizin İçin Ne Yapabilir?

Oryantasyon programınızı desteklemek için 360 turlar oluşturabiliriz. Bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. Ofisinizi veya mekanınızı dijitalleştirerek oryantasyon sürecinize dahil olmaktan memnuniyet duyarız!

İlginizi Çekebilecek Makaleler