• İletişime Geçin
  • merhaba@mediarubic.com
sosyal medya

Dikey Reklam

Dikey Reklam

Gelişen teknolojiyle beraber artan video izlenme sürelerinde gelen trafiklere bakıldığında %70 oranında izlenme mobilden geliyor.

Bunun üzerine harekete geçen YouTube, kampanyaların etkileşimini arttırmaya yönelik mobil sürümlerde direk reklam özelliğini yayına alıyor.

IGTV ve Youtube Video Platformları

Instagram TV’nin de faaliyete geçmesiyle YouTube da artık yatay izlenmeden ziyade kullanıcıların daha sorunsuz bir mobil deneyim yaşaması ve marka kampanya etkileşim oranlarının arttırılması için dikey reklam özelliğini yayına alacak. Dikey reklamlar ekranın %75’ini kaplayacak ve 5 saniye sonra atlanabilecek formatta olacak.

YouTube yeni format reklam verenlere :
“Dikey video reklamlar, mesajınızı mobil cihazlara sunmak için büyük ve güzel bir tuval verir ve müşterilerinizle görüntüleme tercihlerine uygun bir şekilde etkileşim kurmasını sağlar.” şeklinde duyurdu.

“Home Feed Ads” ve “Vertical Video Ads” adını alan ve YouTube trafiğinin yüzde 70’ini çeken mobil uygulamada yayınlanacak reklamlar, şüphesiz YouTube‘a önemli bir gelir sağlayacak.

İlk Dikey Reklam Hyundai ’den


İlk dikey reklamı test amaçlı Güney Koreli otomotiv şirketi Hyundai yayınladı. İzleyenlerin test sürüşüne davet edildiği dikey reklam sayesinde Hyundai, %33 oranında marka bilinirliği ve %12 oranında satış başarısı elde etti.

Sizde markanızı geniş kitlelere duyuracak video içerikler üretmek ya da reklam vermek isterseniz MediaRubic Video Pazarlama Ajansı ile iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Makaleler