• İletişime Geçin
  • merhaba@mediarubic.com
sosyal medya

E-Öğrenmede Video İstatistikleri – 2022

E-Öğrenmede Video İstatistikleri – 2022

E-öğrenme sektöründe yeni trendler ve istatistikler hakkında bilgi edinmek, e-öğrenme alanında içerik geliştirmeniz için bilgili ve güncel kalmanıza yardımcı olabilir.

Bu nedenle biz de e-öğrenmede video hakkında 2022 yılına dair istatistikleri derledik. Bu istatistikler geleceğe ışık tutabilecek ve e-öğrenme alanının gidişatını gösterebilecek istatistiklerdir.

1) E-Öğrenme Video İçeriklerinde VR’ın Yükselişi
İnsanların bu teknolojiye alışması ve fiyatların gittikçe düşmesi nedeniyle VR giderek daha popüler hale geliyor. Günümüzde neredeyse herkes makul ücretler karşılığında VR platformu satın alabiliyor. Birçok şirket de e-öğrenmede video geliştirme için VR kullanmaya başladı. Bu şirketler tıbbi ekipman üreticileri, otomobil üreticileri, emlak ajansları, e-ticaret mağazaları gibi çok farklı alanlarda hizmet veriyor ve günlük iş operasyonlarında VR’ı kullanarak harika sonuçlar elde ediyorlar. Hedef kitleniz henüz sanal gerçeklik teknolojisine aşina olmayan şirket sahiplerinden veya yöneticilerden oluşuyorsa VR hakkında e-öğrenme tabanlı bir eğitim oluşturmanız yararlı olabilir. Ya da onlara 360 derecelik sanal gerçeklik deneyimi sunan e-öğrenme tabanlı eğitimleri nasıl oluşturabilecekleri konusunda talimatlar da sağlayabilirsiniz.

2) HD E-Öğrenme Videoları Norm Haline Geldi
Giderek daha fazla şirket sahibi odağını çevrimiçi eğitime kaydırdıkça, yüksek çözünürlüklü video içeriğinin yüksek kaliteli bir öğrenme deneyimi sunmada çok önemli bir bileşen olduğu ortaya çıktı. Bir araştırmaya göre, 2022 sonuna kadar küresel internet trafiğinin %99’u video formatında olacak. Bu nedenle şirket sahiplerinin müşterilerin beklentilerini karşılamak için odaklarını standardın aksine yüksek çözünürlüklü (HD) videoya kaydırmaları gerekecektir. Bu videolar standart videolardan biraz daha pahalıya mal olsa da elde edeceğiniz referans ve prestij, bu mali farkı fazlasıyla telafi edecektir. HD videolar kullanıcıların gözünde çok daha değerlidir ve her kavramı tam olarak anlamalarını çok daha kolay hale getirir.

3) Çoklu Cihaz Desteği E-Öğrenmede Standart Haline Geliyor
Video içeriği geliştirmiyor olsanız bile birçok kullanıcının içeriğinizi birden fazla cihazda tüketeceğini göz önünde bulundurmalısınız. E-öğrenme tabanlı eğitimler ve e-öğrenme videoları oluştururken, tasarımınızın birden fazla cihaz türünde nasıl görüneceğini ve çalışacağını hesaba katarak kullanıcılara daha iyi deneyimler sunabilirsiniz.

4) Oyunlaştırma LMS’lere Entegre Oluyor
2022 oyunlaştırma için büyük bir yıl oldu. Birçok satıcı oyun mekaniklerini öğrenme yönetim sistemlerine (LMS) entegre etmeye başladı. Oyunlaştırmanın yıl boyunca ve önümüzdeki yıllarda da popülaritesinin artmasını bekliyoruz. Henüz oyun özelliklerini eğitimlerini entegre etmemiş olan satıcılar, bunu nasıl yapabileceklerini düşünmeye başlamalılar. Kurumsal içeriğin yüzde 50’sinden fazlası mobil uygulamalar aracılığıyla sunuluyor. Bu nedenle şirketler kullanıcıların eğitim için geleneksel masaüstü/dizüstü bilgisayar düzenini kullanmadıklarında dikkatini çeken deneyimler geliştirmeleri gerekiyor.

5) Video Kod Dönüştürme Hizmetlerine Daha Büyük İş Düşüyor
E-öğrenme içerik geliştiricileri daha fazla video çekmenin yanı sıra daha fazla görsel doğrulukla daha yüksek kaliteli videolar da üretiyor. E-öğrenme projesi planlarken önceden plan yapmak ve dosya kodlarını dönüştürme ihtiyaçlarını hesaba katmak istersiniz. Modern masaüstü bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar yüksek kaliteli videoyu yeterince hızlı bir şekilde dönüştürebiliyor. Bu nedenle donanım tabanlı kod dönüştürücülerle donatılmış makineleri satın almak her zaman pratik ve ekonomik olmuyor.

6) Video Öğrenme Çok Daha Yaygın Hale Geldi
Kullanıcılar teknolojiye giderek daha fazla erişiyor. Bu trend daha fazla insan büyüyen küresel orta sınıfın bir parçası haline geldikçe devam edecek. E-öğrenmede video artık sadece sahip olunması güzel bir seçenek değil, sahip olunması gereken bir seçenek haline geldi. Videoyu uyarlanabilir öğrenme teknolojisiyle birleştirmek, kullanıcıların kişisel ihtiyaçlarına hitap eder ve kendi hızlarında öğrenmelerini sağlar. Henüz eğitim programlarınızda video kullanmayı düşünmediyseniz, 2022 bunu düşünmeye başlamak için iyi bir zaman olabilir.

E-Öğrenmede Video İstatistikleri – 2022
Birbiriyle giderek daha bağlantılı hale gelen bir dünyada, her gün yeni fırsatlar ve zorluklarla karşı karşıya kalıyoruz.

İş ve kişisel yaşamlarımızda öğrenmeye devam etmek, yeni bağlantılar kurmak ve uyum sağlamak için yeni ve yenilikçi yollar bulmalıyız. Toplumu değiştiren trendleri öğrenmek, geleceğe hazırlanmamıza yardımcı olacağı için e-öğrenme sektöründeki video istatistikleri hepimiz için önemlidir.

Zaten bir LMS’iniz varsa veya gelecekte LMS’inizi geliştirmeyi düşünüyorsanız, sektörünüzdeki diğer oyuncuların şu anda ne yaptığını bilmek ve bir sonraki adımda ne olacağını önceden planlamak önemlidir.

MediaRubic olarak, video alanındaki tecrübemizle etkileşim sağlayacak ve iyi eğitim materyalleri olduğundan emin olabileceğiniz, şirketinizin yatırım getirilerini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak videolar üretiyoruz. E-öğrenmede video hakkında bizimle işbirliği yapmak için iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Makaleler