• İletişime Geçin
  • merhaba@mediarubic.com
sosyal medya

Markalar İçin Video Pazarlama Ajansları ile Çalışmanın Nedeni

Markalar İçin Video Pazarlama Ajansları ile Çalışmanın Nedeni

Markalar için video pazarlama, 2019’a kadar, tüm web trafiğinin % 80’den fazlası videolar tarafından olacak. Hadi bir anlığına hayal edin.

Pazarınız ne olursa olsun, müşterilerinizin % 80’ini zamanını çevrimiçi videolarda geçirecektir. Bu, şu anda video hakkında düşünmüyorsanız, yakında müşterilerinizi daha iyi bir şekilde ele almak için ciddi bir fırsatı kaçırmanız anlamına gelir.

Markanızı zenginleştiren ve hem eski hem de yeni olan potansiyel müşterileri, yaptığınız iş konusunda ciddi olduğunuzu gösteren bir stratejiyle geliştirebilirsiniz.

Henüz ikna olmadınız mı? Markanızın pazarlama stratejisinde videoya neden ihtiyaç duyduğunun 10 nedeni madde madde sizlere ifade edelim.

VİDEO KULLANICILARI GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR

Pazarlamacıların % 70’i, videonun diğer tüm içeriklerden daha iyi performans gösterdiğini kabul eder. Mobil video tüketicilerinin % 92’si,beğendiği videoları başkalarıyla da paylaşıyor. Bu da markalar için hızlıca etkileşimi yüksek geri dönüşler elde etmesini sağlıyor.

VİDEO MARKA KİMLİĞİNİZİ DUYUSAL YANSITIYOR

Markalar için video pazarlama marka uzmanları olarak, duyduğumuz bir numaralı soru “Marka hikayemizi nasıl daha iyi anlatabiliriz?”

Kısa cevap, basitçe yap.

Hikaye anlatımı, kendisini pazarlamanın ötesinde bir pazarlama tekniğidir. Ve bu sadece bir sözcük değil; bu bir temeldir. Hikaye, markanız için oksijen gibidir. Bununla iletişim halinde olan herkesLe daha iyi bağlantı kurabilir ve kalıcı bir etki yaratabilirsiniz.

Şimdi, sadece her web sitesinin giriş tanıtım videosu olması bir tesadüf değildir. İster ana sayfada olsun, ister ürün tanıtım sayfalarında olsun hiç farketmez. Müşterilerin karar alma/verme anında video çok önemli bir yeri alır.

İki dakika ya da daha az bir sürede kim olduğunuza, nereden başladığınızı, ne yaptığınıza, görsel kimliğinize, değer teklifinize, harekete geçirici mesajla ve tamamlayıcı müziklerle videonuzu tamamlayabilirsiniz.

Hızlı tüketim çağında müşteriler içerikleri çok hızlı geçiyor ve hemen eskiyor. Bu yüzden markanızın yalnızca müşterinin dikkatini çekmek için kısa bir zamanı var. Bu zamanda en etkili mesajı iletmek profesyonel video pazarlama ajanslarına düşüyor.

VİDEO SATIŞI

Değer, müşterilerin geldiği tek şeydir. Tekrar gel? Evet, buna bakmanın inanılmaz basit bir yolu, aynı zamanda markanızı iletmek için önemli bir temas noktası.

Sadece bir saniye düşün. Bir markayı hangi sıklıkla tercih ettiniz, daha iyi ya da daha ucuz oldukları için değil, ancak değer benzersiz olduğu için mi?

Yine de, satın alma öncesi aşamalarında değer vermek zor. Yeniden kurulan alıcı şüpheci bir yaratıktır ve ürününüz kendi başına konuşmaz. Eğer satın almayı düşünmek istiyorsanız, değer teklifiniz kapıda en güçlü ayağınızdır. Ancak, müşteriniz için görünmüyorsa ne faydası var?

Markanızın değer önerisini net, hesaplanmış bir video kampanyası boyunca dahil ederseniz, müşteri tabanınız için iki şey yapıyor olacaksınız – onlara sunabildiğiniz ve onlara neler yapabileceğinizi gösterecek ve onlara rakiplerinden farklı bir şekilde ne yaptığınızı göstereceksiniz.

VİDEO İÇERİĞİ UZUN RAF ÖMRÜSÜ

Her zaman iyi üretilen bir videonun, yenilenmeye ihtiyaç duymadan önce iki ila üç yıl sürmesi gerektiğini söyledik. Bu, yılda en az bir kez veya iki kez güncellenmesi gereken bir makaleye veya web sayfasına kıyasla sağlam bir yatırımdır. Ayrıca, daha uzun bir süre boyunca kullanmak için daha eğilimli olabileceğiniz daha yüksek değer içeriğidir.

Videolar, metin web sayfalarının aksine, çok daha fazla paylaşılır ve bundan dolayı sosyal yayınlarda gezinme eğilimi gösterir. Özellikle de bunlar doğrudan Facebook veya Twitter’da yerel videolar olarak yüklendiyse.

VİDEO İÇERİĞİNDE SEO’NUN DEĞERİ

Markalar için video pazarlamada Google, kullanıcıları için doğru içeriği bulmakta her geçen gün daha da iyileşmektedir. Son yıllarda, aslında video içeriğine dikkat çekici bir odak koydu.

YouTube , Vimeo, Dailymotion, İzlesene vb. mecrealarda doğrudan web sitenize trafik çekebilirsiniz.

Arama motorları için videoyu nasıl optimize edersiniz? Google o kadar akıllı değil, değil mi?

Şey, evet ve hayır.

Google, videonuzun sesini veya görsellerini henüz okuyamıyor. Ancak içeriğinizi arama listelemelerinde sıralamak için başka birçok şey okuyabilir:

Başlık etiketi bilgileri
Altyazı yüklemelerinde anahtar kelimeler (srt, dox, dfxp, sbv, ssa, txt, vtt, vb.)
Açıklamasında anahtar kelimeler
Etiketler
Video uzunluğu
Yorumlar
Sosyal etkileşim
YouTube veya Vimeo etkileşimi

VİDEO, MARKA FARKINDALIĞINI YARATIR

Evet video marka farkındalığı yaratır. Fark yaratır. Duygulara hitap eder, karar anında etkili olur.

Bu yüzden sizde hemen uygun maliyetlerle video içeriklerinizi oluşturup sosyal mecrealarınızda yayınlayın.

İlginizi Çekebilecek Makaleler