• İletişime Geçin
  • merhaba@mediarubic.com
sosyal medya

Matterport 3D Sanal Turun Emlak Sektöründeki Faydaları

Matterport 3D Sanal Turun Emlak Sektöründeki Faydaları

Dijital teknolojideki gelişmeler çoğu sektörü değiştirdiği gibi şüphesiz emlak sektörünü de değiştiriyor. Birkaç yıl öncesine kadar alıcılar ve emlakçılar, evi birebir görmek için buluşarak evi ziyaret etmek durumunda kalıyordu. Ardından, potansiyel alıcının ilgilendiği mülkün tüm yönlerini ve açılarını sergileyen emlak fotoğrafçılığı hayatımıza girdi. Fotoğrafların varlığı gerçek mülkü ziyaret etme ihtiyacını ortadan kaldırdı, fakat hala eksiklikleri bulunuyordu. Örneğin kimi fotoğraflar gerçek olandan daha iyi görünecek şekilde düzenlenebiliyordu. Alıcı mülkün etrafında sanal geziler yapamıyor, bunun yerine sunulan fotoğraflara inanmak durumunda kalıyordu.

Matterport 3D sanal tur ile emlakçılık yeniden şekilleniyor. Bu teknoloji ile emlakçılar mülkleri pazarlamanın yeni bir yolunu keşfettiler. Bu yazıda Matterport 3D sanal turunun emlak ilanları için avantajlarını ele alacağız.

Matterport 3D Sanal Tur Nedir?

Matterport 3D aslında bir alanın yüksek kaliteli 3D görüntülerini oluşturmanıza izin veren bir uygulamadır. Matterport 3D sanal tur, emlak sektöründe evle veya ofisle ilgilenen alıcıların veya kiracıların taşınmadan önce bir mülkü görme şeklini değiştirmiştir. Emlakçılar artık bir yerle ilgilenen alıcıların mülkleri görmek için birebir ziyaretlerle ilgilenmek zorunda değiller. Bu ziyaretler sadece rahatsız edici değil, aynı zamanda bazen zaman alıcı da olabilir. Alıcılar, satıcılar, emlakçılar ve diğer tüm ilgili taraflar, Matterport 3D sanal tur ile değerli zamanlarından tasarruf ederek, üretkenliği satış şansını artırarak bir mülkü sanal olarak görüntüleyebilirler.

Matterport 3D Sanal Turun Emlak Sektörü için Faydaları

Matterport 3D sanal turların acenteler, mülk satıcıları ve ilgilenen alıcılar için birçok faydası bulunuyor. Bu faydalara daha yakından bakalım.

Emlakçıya Faydaları

Emlakçıların, teknolojinin gücünü ve sektördeki potansiyelini küçük görmesi yanlış olacaktır. Bu gücü kullanırsanız, hayal gücünüzün ötesindeki diğer ek avantajların yanı sıra çok daha fazla üretkenlik, popülerlik ve satış elde edersiniz. Sadece bir kişinin söz konusu mülkü satın alması veya kiralaması için toplam kaç kişinin ziyaret ettiğini söylemek çok zor. Şunu söyleyebiliriz ki emlakçılar meşgul insanlar. Muhtemelen bir sonuca varmayacak ziyaretleri planlamak için pek zamanları da bulunmuyor. Matterport 3D sanal turlar, hem sizi hem de diğer tarafları birçok sorundan kurtarmaya yardımcı olur. Matterport’un emlakçılar için öne çıkan avantajlardan bazıları şunlardır:

Mülkün Tüm Gerçek Yönlerini Gösterir

Görüntüler otantik ve gerçekçidir. Alanın görünüşünü değiştirmenin veya düzenlemenin bir yolu yoktur. Alıcının gördüğü şey, elde edeceği şeydir. Uzun vadede değerli zamanınızdan tasarruf edersiniz ve hayal kırıklığından kaçınırsınız.

Evleri Sergilemek için Daha İyi Bir Yoldur

Evlerin çoğu yaklaşık iki saat veya daha kısa bir süre ziyaretçilere açık olur. Bu zaman aralığı, potansiyel alıcı sayısını da göz önünde bulundurduğumuzda eve detaylıca bakmak için yeterli değildir. Matterport 3D sanal tur ile insanlar mülkü istedikleri kadar görüntüleyebilirler. Ek olarak emlakçı mülkün farklı yönlerini vurgulayarak alıcıların daha iyi anlamasını sağlayacak bilgiler ekleyebilir.

Daha Fazla Potansiyel Müşteri Oluşturmaya Yardımcı Olur

Profesyonel fotoğraflar de online emlakçılıkta iyidir. Ancak mülkün sadece 2D perspektiflerini sağlarlar. Matterport 3D sanal tur, bir mülkün farklı boyutlarını sergiler ve sonuç olarak daha fazla potansiyel müşteri oluşturur. Matterport 3D turları kullandığınızda, ilgilenen alıcılardan fotoğraf kullandığınız zamana kıyasla daha fazla telefon, e-posta ve tıklama alırsınız.

Satıcı için Avantajlar

Matterport ürünleri, alıcılara ve emlakçılara daha fazla yardımcı olmak için tasarlanırken, satıcılar da bundan faydalanabilir ve kazanç sağlayabilir. Mülk satıcılarının Matterport 3D sanal turdan elde edebilecekleri faydalardan bazılarına değinelim:

Zaman Kazandırır

3D turlar siz ve müşteriniz için zaman kazandırır. Satıcılar, bir ziyaret beklentisiyle evlerini hazırlamak için gerekenden çok fazla zaman harcarlar. Evleri göstermek için her gün farklı potansiyel alıcılarla ilgilenmek durumunda kalırlar. Matterport 3D ile müşteriye mülkün detaylarını anlatmak için çok daha az zaman harcarsınız. Bu sayede hem müşteri hem de siz zamandan kazanırsınız ve anlaşmaları çok daha hızlı bir şekilde yaparsınız.

Matterport Sizi Diğerlerinden Ayırır

Emlak dünyası son derece rekabetçidir. Matterport 3D sanal tur kullanmak sizi rakiplerinizin önüne atacak ve tercih edilme şansınızı artıracaktır. Mülkünüzü daha yenilikçi bir şekilde satarak farklı alıcıların ilgisini çekebilirsiniz. Bu da sektörde daha güçlü bir itibar oluşturmanıza yol açacaktır.

Alıcı için Avantajlar

Matterport 3D turlarının bir mülkün tüm özelliklerini doğru bir şekilde aktarması, alıcıların sevdiği olumlu ve yeri doldurulamaz bir özelliktir. Matterport 3D sanal turların alıcı için alıcı için avantajlarına bakalım.

Size Daha Fazla Bilgi Verir

Bir ilanı ilk kez gördüğünüzde, yanıt almanız gereken bir ton sorunuz vardır. Mülkün nasıl göründüğünü, kaç odaya sahip olduğunu, mutfağın ve banyonun nasıl olduğunu, zemin türünü vb. bilmek istersiniz. Matterport 3D sayesinde görseller ve eklenen Mattertags ile bir mülk hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz. Tüm önemli bilgiler parmaklarınızın ucundayken, mülkü satın alıp almayacağınıza karar vermek sizin için çok daha kolay hale gelir.

Etrafın Daha İyi Görünümünü Elde Edersiniz

Bazı 3D turlar sadece evin iç mekanlarını sergilemekle kalmaz, aynı zamanda mahalle de dahil olmak üzere mülkün dış cephelerinin nasıl göründüğünü de gösterir. Yakınlarda ki alışveriş merkezlerini, okulları ve diğer evleri görebilirsiniz. Bu sayede alıcı olarak hangi olanaklara sahip olduğunuzu ve taşınmak üzere olduğunuz alanın neye benzediği konusunda daha iyi bir resme sahip olursunuz. Matterport, ilanlarınıza daha fazla kişinin göz atmasına yardımcı olabilecek bir araçtır. Bir mülkün 3D görünümünü sunarak alıcılar tam olarak ne elde edeceklerini bilir, satıcılar zamandan tasarruf eder ve emlakçılar daha fazla anlaşma yapar. Sonunda, herkes kazanır.

MediaRubic, 3D sanal tur alanında Matterport teknolojisi ile hizmet vermektedir. Matterport 3D sanal tur hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Makaleler