• İletişime Geçin
  • merhaba@mediarubic.com
sosyal medya

Videonun Önemi

Videonun Önemi

Video içerik günümüzün en etkili pazarlama ve tanıtım aracıdır. Her yıl video platformlarına yüklenen video sayısının televizyon tarihinde yayınlanan reklamları katladığı düşünüldüğünde çağı yakalamak için videonun önemi anlaşılmalıdır.

Hızlı değişen Dünya’da tek değişen yaşama şekli olarak kalmamış, tüketici davranışları ve tercihleri de süratle değişmiştir. Artık tüketiciler en basit konularda internete başvurarak uzun ve sıkıcı metinler yerine birkaç dakikalık videolardan ihtiyaç duydukları bilgiye ulaşabilmektedir. Birkaç dakikalık videolarla binlerce kelimelik içeriklerden daha etkili sonuçlar alınmaktadır.
Özgün video içerik fikirleri eşliğinde hazırlanan videolar tüketicilerin aklında yer ederek aldıkları kararlara etki etmektedir. Yapılan istatistikler gösteriyor ki tüketicilerin yüzde 85’i izlediği videodan etkilenerek alışveriş kararlarını bu yönde değiştirebilmektedir. Böylesine yüksek başarı oranına sahip başka bir pazarlama aracı bulunmadığı düşünüldüğünde markaların video içerik üretme desteğini bu işin profesyonellerine bırakması etkili sonuçlar alınması için büyük bir gerekliliktir.

Etkili Videolar İçin Ne Yapmak Gerekir?

Markaların pazarlama departmanları içerik üretimi ve yönetimi konusunda yetersiz kalarak markanın dijitalleşme sürecinde rakiplerinin gerisinde kalmasına neden olmaktadırlar. MediaRubic olarak markaların pazarlama departmanları ile el ele vererek dijitalleşme ve kitlelere erişim konusunda profesyonel videolar hazırlamaktayız. Tüketici tercihlerine doğrudan etki eden videoların verilen istatistiklere benzer sonuçlar ortaya çıkartabilmesi için;

Firmanın tüm detaylarını inceleyerek,

Firmanın ihtiyaçlarını belirleyerek,

Tüketici ihtiyaçları ile firma ihtiyaçlarını kesiştirerek

Başarılı videolar hazırlamaktayız. Siz işlerinize yoğunlaşırken biz de işimize yoğunlaşır ve potansiyel müşterilerinizle sizi vakit kaybetmeden buluşturmaya odaklanırız. Video ile ilgili istatistiklerde belirtildiği gibi tüketicilerin yüzde 50’sinin izlediği videolara konu olan markalarla etkileşime geçme eğiliminin bilincinde olarak kaliteli ve akılda kalıcı içerikler görsel öğelerle destekleyerek sizi tüketicilerin kolayca erişebileceği noktaya taşırız. Dijital ortamlarda hazırlanan videoların izlenme oranlarının çoktan televizyon reklamlarını geçtiği düşünüldüğünde sizi doğrudan müşterilerinize ulaştıracak video çözümleri için bizimle daha fazla vakit kaybetmeden iletişime geçebilirsiniz. Kaybettiğiniz her vakitte rakipleriniz tüketicilere sizden daha önce ulaşıyor. Siz de değişen Dünya’nın hızına ayak uydurarak tanınırlığınızı artırmak istiyorsanız size uygun video çözümlerimizi deneyimleyin.

İlginizi Çekebilecek Makaleler