• İletişime Geçin
  • merhaba@mediarubic.com
dijital-medya-yönetimi

Greenbox Stüdyo Video Çekimi

Greenbox Stüdyo Video Çekimi Nedir?

Yeşil ekran yöntemi kullanılarak, değişik iki görüntüyü birbirinin üstüne oturtma işleminin gerçekleştirilebilmesi için uygulanan çekim uygulamasına greenbox stüdyo video çekimi adı verilmektedir. Youtube'da içerik üretmek isteyenler, ürün tanıtmak isteyenler, program yapmak isteyenler ya da eğitim videosu çekmek isteyenler bu uygulamayı kullanabilmektedir. Yeşil bir perdenin önünde yeşil rengin homojen olarak etrafa dağılmasına dikkat eden ışık kurumlarıyla gerçekleşen çekim, markanın bilinirliğini arttırabilmektedir.

Günde pek çok kişi video izleme seçeneğini tercih etmektedir. Bu noktada ihtiyacınıza uygun içeriklerin üretilmesi, markanızın tanınırlığını arttırabilecektir. Bluescreen denilen mavi ekran yöntemi de kullanılabilmektedir; ancak en çok tercih edilen yeşil ekrandır. Çünkü yeşil renk, insanın teninde en az yer alan bir bileşen olarak görülmektedir. Dijital bir ortamda çekilen videoda diğer renklerden daha kolay ayrıştırılabilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle pek çok kişi greenbox stüdyo video çekimi tercih etmektedir.

İhtiyacınıza Uygun Video İçerikler

Media Rubic Video Pazarlama AjansıMedia Rubic Video Pazarlama Ajansı, bünyesinde bulunan stüdyolarda ihtiyacınıza uygun video içerikler üretebilmektedir. Green secreen teknolojisi kullanılarak hazırlanan videolar, markanızın vizyonunu en iyi şekilde yansıtabilmektedir. Geleceğe yatırım yapan insanların büyük ölçüde tercih ettiği video içerikler, alanında uzman kişiler tarafından üretilmektedir. Markası için sıra dışı ve dikkat çeken video içerikler üretilmesini isteyen firmalar, greenbox tekniğini tercih etmektedir. Bu yöntemde çekilmesi zor olan sahneler kolay bir şekilde çekilebilmektedir.

Firmalar, rakiplerinin her zaman bir adım daha önünde olabilmektedir. Bu tür çekimlerin maliyeti oldukça düşüktür. Günümüzde pek çok reklam, film ve klipte green screen tekniği kullanılmaktadır. Zamandan tasarruf etmek isteyen ve çekim tehlikelerini sıfıra indirmek isteyen kişiler, genel olarak bu yöntemle çekilen video içeriklerine yönelmektedir. Yapılacak olan çekimde fon yeşil ya da mavi renkten oluşmaktadır. Bunun sebebi objeyi fondan ayıracak zıt renklerin olmasıdır. Video çekimlerinde doğru ışık kurulumuyla da başarılı sonuçlar ortaya çıkar. Klip, kısa film, animasyon, canlı yayın, kurumsal tanıtım ve sosyal medya tanıtımı gibi bütün ihtiyaçlarınızı greenbox video çekimleri hazırlatarak karşılayabilirsiniz.

Dijital Ortamda Etkileyici Videolar

Estetik bir görüme sahip olan yöntem, maliyeti düşürerek etkileyici videolar ortaya konulmasına neden olmaktadır. Özel efektler için mükemmel bir ortam sağlayabilen teknikle, profesyonel videolar çekilebilir. Az bütçeyle markasının tanınırlığını arttırmak isteyen firmalar, genel olarak bu yöntemi kullanmayı tercih etmektedir. Bu şekilde daha çok kazanmayı hedefleyen markalar, aynı zamanda video içeriği için fazla vakit harcamamış olacaktır. Kısa süre içerisinde hazırlanabilen videolar, dijital ortamda etkileyici bir özelliğe sahiptir. Herhangi bir video projesi ya da video içerik üretilmesi için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Greenbox Stüdyo Demo Çekimleri

Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşın