• İletişime Geçin
  • merhaba@mediarubic.com
sosyal medya

Video Pazarlama Stratejileri

Video Pazarlama Stratejileri

İşletmeler, müşterilere ulaşmak için yeni stratejiler geliştirmektedir. Sosyal medya kullanıcılarının sosyal medya hesaplarında geçirdiği zamanı hesaplayan pazarlamacılar bu yılı “Video Pazarlama Yılı” olarak adlandırdı.

Videolar sosyal medyada öne çıkıyor ve müşterilere metinle beraber hızlı bir genel bakış sunuyor. Otuz saniyeden kısa sürede, bir müşteri kısa bir görsel açıdan çekici bir video aracılığıyla bir işletme hakkında ihtiyaç duyduğu bilgileri alabiliyor.

Teknoloji araçlarındaki gelişmeler sayesinde, hiç olmadığı kadar az maliyetle eğlenceli bir video oluşturmak her zamankinden daha kolay. İşletmeler kendi akıllı telefon kameralarını kullanabilir veya animasyonlu açıklayıcı videolar oluşturan bir hizmete kaydolabilirler. Ancak, Video Pazarlama faaliyetleriniz için, erişiminizi en üst düzeye çıkarmanız için dikkatli bir Video Pazarlama Stratejileri oluşturmak çok önemlidir.

Video Pazarlama Stratejilerinde kullanılması gerekenler:

Yayınlama Takvimi

Tıpkı tweet’lerinizi ve Facebook gönderilerinizin tutarlı bir şekilde çalışmasını beklerken, video pazarlama planınızın da bacakları olmalıdır. Yeni bir ürün hakkında bir video yayınlamak yerine, kampanyanızı bir dizi açısından düşünün. Ne tür bir hikaye, birkaç hafta boyunca birden çok parçaya göndermenize izin vereceğini söyleyebilir misiniz?

Videolarınızın içeriğini belirledikten sonra bir zamanlama ayarlayın. Videoları eşit aralıklarla yayınlayın, büyük bir ürün lansmanına veya etkinliğine öncülük etmek için onları zamanlayın. Markanızı, bu büyük tarihten sonra müşterilerinin zihninde taze tutabilen yeni video kampanyaları oluşturmaya devam edin.

Kısa Form Videoları

Sosyal medya, çevrimiçi kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurma biçimlerinde, daha uzun içerik biçimlerini kapsayan kısa, özlü açıklamalarla devrim yarattı. Mikro-video uygulamaları videoları on saniyeden daha kısa bir süreye kısaltarak,

Twitter ve Instagram gibi sitelerdeki paylaşımları için idealdir. Bu formatta, müşteriler bir mesajı sosyal medya yayınlarında gezinirken hızlı bir şekilde görüntüleyebilir. Markalar, özellikle kullanıcı kaydırmalarını otomatik olarak oynadıkları Vine ve Facebook’ta daha geniş bir kitle tarafından görülebilecek bir mesaj gönderebilir.

“Twitter’ın Vine ve şimdi Instagram’un video paylaşım özelliği gibi mikro video uygulamalarının ortaya çıkmasıyla, gerçek zamanlı video paylaşımına daha fazla hareket ettik.” Diyor Jayson DeMers, Audience Bloom’un kurucusu ve CEO’su. “Ve sadece herhangi bir video değil; Instagram video başına 3-15 saniyeye izin veren ve Vine’ın tam olarak 6 saniye izin verdiği bir ortamda, kullanıcıların akıllı telefonlarından video oluşturma ve paylaşma olasılıkları daha yüksektir. ”

Profesyonel Video İçerik Üreticileri

Kurumsal yapınıza ve kurumsal kimliğinize uygun video içerikler üretebilecek uygun maliyetli video ajansları ile çalışabilir düzenli video içerikler üretebilirsiniz.

Bu konuda yılların getirdiği tecrübe ve yaratıcılıkla birleşen enerjik kimliğimiz ile MediaRubic Video Pazarlama Ajansı olarak sizlerle çalışmaktan ve markanızı dijital alanda faaliyetlerini arttırmaktan mutluluk duyarız.

İlginizi Çekebilecek Makaleler